Kozlu sahili çöpten temizlendi

Kozlu sahili çöpten temizlendi
Kozlu sahili çöpten temizlendi
- Zonguldak'ta büyük dalgalarla eski çöp döküm alanından denize karışan atıkların kirlettiği Kozlu Sahili'nde, üniversite öğrencileri ve vatandaşlarca temizlik yapıldı

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta fırtına nedeniyle oluşan büyük dalgalarla eski çöp döküm alanından denize karışan evsel ve tıbbi atıkların kirlettiği Kozlu Sahili'nde, üniversite öğrencileri ve vatandaşlar temizlik yaptı.

Kentte son günlerde etkili olan fırtına sonucu oluşan büyük dalgalar nedeniyle Kozlu ilçesi sahiline sürüklenen atıkların plajda oluşturduğu kirlilik, Kozlu Belediyesi ile Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ)  Toplum  Gönüllüleri Vakfı (TOG) Zonguldak gönüllüleri üyeleri işbirliğiyle düzenlenen "Kozlu Sahili Tertemiz Projesi" kapsamında temizlendi.

Yaz aylarında vatandaşların yoğun olarak denize girdiği plajı tamamen kaplayan çok sayıda ağaç dalı ve tahtanın yanı sıra pet şişe, poşet ve eski otomobil lastiğine kadar birçok çöp, kamyonlara yüklenerek çöp döküm alanına bırakıldı.

Bu arada çevre emniyetini almakta görevli polis memurlarının da sahili temizledikleri görüldü. 

TOG BEÜ sorumlusu Melike Nursen Ayhan (20), AA muhabirine, Kozlu Belediyesi işbirliğiyle sahili temizlediklerini belirterek, yaklaşık 100 öğrencinin temizlik çalışmasına destek verdiğini söyledi.