Kurban Bayramı'na doğru

Kurban Bayramı'na doğru
Kurban Bayramı'na doğru
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle canlı hayvan pazarında hareketlilik başladı.Alaplı Canlı Hayvan...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle canlı hayvan pazarında hareketlilik başladı.

Alaplı Canlı Hayvan Pazarında sağlık kontrolünden geçirilmiş kurbanlıklar pazarı doldurmaya başlarken, vatandaşları da kurbanlık alma telaşı sarmaya başladı.

Alaplı'da 50 yıldır besicilik yapan İsmail Açar, yaptığı açıklamada, Canlı Hayvan Pazarında sağlık kontrolünden geçirilmiş kurbanlıkların pazarı doldurmaya başladığını söyledi.

Büyük ve küçükbaş hayvan sattığını ifade eden Açar, "Bu yıl kurbanlık fiyatları çok yüksek değil, geçen yıl kaç paraya satıyorsak bu yıl da aynı fiyata veriyoruz. Onun için bu yıl iyi bir satış dönemi geçirmeyi umut ediyorum. Hayvan pazarında küçükbaşlar 500 TL'den bin 200 liraya kadar, büyükbaşlar ise 3 bin liradan başlar 8 bin liraya kadar alıcı buluyor. Kurban pazarından kurbanlık alan vatandaşlarımız etrafa canlı bakan , durgun olmayan, tüyleri parlak, dik duruşlu ve kilosu yaşına uygun hayvanlar tercih edilmelidir" diye konuştu.