Kurban Bayramı'na doğru

Kurban Bayramı'na doğru
Kurban Bayramı'na doğru
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Akdemir, mesajında, Kurban Bayramı'nın Türk...

ZONGULDAK (AA) ? Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Akdemir, mesajında, Kurban Bayramı'nın Türk milleti ve tüm insanlık için huzur, mutluluk ve barış getirmesini diledi.

Bayramların dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günler olduğunu belirten Akdemir, şunları kaydetti:

"Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği ve kuvvetlendiği günler olup, yardımlaşmayı, örf ve adetlerimizi canlı tutmayı ve insanları ortak duygularda buluşturan sayılı günlerdir. Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, sayılı bayram günleriyle sınırlı tutmayarak, yaşamımızın her evresinde ve tüm ilişkilerimizde anımsamalı bunu bir yaşam biçimi haline getirmeliyiz. Birlik ve beraberliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde, yüzyıllardır bizleri birbirimize bağlayan manevi unsurlardan biri olan Kurban Bayramı'nın ülkemize birlik, beraberlik, sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diler, tüm Zonguldak halkının bu mübarek bayramını kutlarım."