Mavi bayraklı plajdan atık toplandı

Mavi bayraklı plajdan atık toplandı
Mavi bayraklı plajdan atık toplandı
- Mavi bayraklı plajda yapılan deniz dibi temizliği çalışmasında, çok sayıda pet ve cam şişelerle otomobilin motor aksamında kullanılan bir parça da çıkarıldı

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın  Mavi Bayraklı Kapuz Plajı'nda yapılan deniz dibi temizliği çalışmasında çok sayıda atık çıkarıldı.

Zonguldak Belediyesi görevlileri ve gönüllü dalgıçlar tarafından gerçekleştirilen temizlik çalışmasında, denizden pet ve cam şişeler ve otomobilin motor aksamında kullanılan bir parça da çıkarıldı.

Bir saat süren çalışmanın ardından atıklar, belediye ekiplerince çöplük alanına götürüldü.

Zonguldak Belediyesi Kültür Merkezi Müdürü Abdullah Bakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, çalışmaların belli aralıklar devam edeceğini söyledi.

Deniz dibinden bir çok atığın çıkartıldığına vurgu yapan Bakır, "Mavi bayraklı plajımızın temiz tutulması konusunda halkımızın daha duyarlı olması gerekiyor. Çünkü bu plaj hepimizin. Bizler burada arkadaşlarımızla birlikte temizlik çalışmaları kapsamında dip temizliği yaptık. Bir plastik kutu bile yüzyıllarca doğadan kaybolmuyor. Halkımızın bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Biz halkımız için plajımızda bakımları en iyi şekilde yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.