Memur-Sen Zonguldak İl Başkanı Aşkar:

Memur-Sen Zonguldak İl Başkanı Aşkar:
Memur-Sen Zonguldak İl Başkanı Aşkar:
- "Toplu sözleşmenin uzlaşmayla sonuçlanması sendikalarımız için olduğu kadar hükümet için de çok önemli bir sınav niteliği taşımaktadır"

ZONGULDAK (AA) ?  Memur-Sen Zonguldak İl Başkanı Kamuran Aşkar, "Toplu sözleşmenin uzlaşmayla sonuçlanması sendikalarımız için olduğu kadar hükümet için de çok önemli bir sınav niteliği taşımaktadır" dedi.

Aşkar, Zonguldak Öğretmenevi'nde yaptığı açıklamada,  2016-2017 dönemini kapsayan üçüncü dönem toplu sözleşme görüşmelerine yönelik sendika olarak taleplerinin olduğunu söyledi.

İstikrar vadeden bir hükumetin acilen kurulmasını temenni ettiklerini belirten Aşkar, şöyle konuştu:

"Önce halkın ihtiyaçlarına cevap verecek, ekonomik ve siyasi istikrar vadeden bir hükümet kurulmuş olmasıdır. Toplu  sözleşme masasına ister mevcut hükümet isterse kurulacak yeni hükumetle oturulmuş olsun, enflasyon ve geçmişten gelen kayıplarla alım gücünü büyük oranda yitiren ve büyük bir beklenti içine giren kamu görevlileriyle onların emeklileri toplu sözleşme masasından çıkacak sonucu umutla beklemektedir. Toplu sözleşmenin uzlaşmayla sonuçlanması sendikalarımız için olduğu kadar hükümet için de çok önemli bir sınav niteliği taşımaktadır. Toplu sözleşme masasına taleplere cevap verecek miktar ve oranda bir teklifle gelmesi bu açıdan zaruret halini almıştır."

Aşkar, 3 Ağustos 'ta başlayacak toplu sözleşme sürecinin kamu görevlisi ve emeklilerinin beklentilerine cevap verecek nitelikte ve çalışma barışına katkı sağlayacak şekilde olmasını arzu ettiklerini sözlerine ekledi.