Mevlit Kandili

Mevlit Kandili
Mevlit Kandili
ZONGULDAK (AA) - Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.Şahin, mesajında, kandillerin kardeşlik bağlarını...

ZONGULDAK (AA) - Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, kandillerin kardeşlik bağlarını güçlendiren müstesna günler olduğunu belirtti.

Hz. Muhammed'in, Allah'ın insanlar arasından seçtiği "doğruluk timsali" olduğunu vurgulayan Şahin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Güzel ahlakıyla, hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. O'nun ve ashabının yaşadığı devir, insanlık tarihinin en mutlu, en adaletli ve en huzurlu yaşam devridir. Sevgi ve imanı toplumsal barışın temel taşı yapan Peygamber Efendimiz, insanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlaki erdemlerin odaklandığı bir şahsiyettir. O'nun hayatında bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek vardır. Mevlit Kandili ve diğer mübarek gün ve geceler, toplumsal birlik ve beraberliğin, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı günlerdir. Bu duygu ve düşünceler içerisinde İslam aleminin Mevlit Kandili'ni tebrik ediyor, sağlık, sıhhat ve huzur içerisinde, nice kandiller geçirmeyi temenni ediyorum."


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  İslam

  ,

  Belediye

  ,

  Yaşam

  ,

  sosyal

  ,

  Birlik