MHP'li 3 belediye meclis üyesi partilerinden istifa etti

MHP'li 3 belediye meclis üyesi partilerinden istifa etti
MHP'li 3 belediye meclis üyesi partilerinden istifa etti
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belediyesi'nin MHP'li 3 meclis üyesi partilerinden istifa etti.Partisinden istifa...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belediyesi'nin MHP'li 3 meclis üyesi partilerinden istifa etti.

Partisinden istifa eden Varol Aksoy, yaptığı açıklamada, 2 meclis üyesiyle istifa kararı almalarında partilerinin 1 Kasım seçimlerinin ardından yaşadığı oy kaybının etkili olduğunu söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin politikalarına bölgelerinde ciddi tepki olduğunu ileri süren Aksoy, "Partililerimiz bile bu politikadan rahatsız olduklarını bizlere defalarca dile getirdiler. Son gelinen noktada ise 1 Kasım seçimleri büyük bir hayal kırıklığı olmuştur. 3 belediye meclis üyesi olarak partimizden istifa ettik. Böylelikle Ormanlı Belediye Meclisinde MHP'li meclis üyesi kalmadı" dedi.

İstifa eden diğer isimlerin Abdullah Akman ve Abdullah Cebeci olduğunu dile getiren Aksoy, görevlerine bağımsız olarak devam edeceklerini aktardı.