Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
ZONGULDAK (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili adayı Buket Müftüoğlu, "Milletin iradesini ve halkın tercihini yadsıyarak değil...

ZONGULDAK (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili adayı Buket Müftüoğlu, "Milletin iradesini ve halkın tercihini yadsıyarak değil kutsayarak siyaset yapmalıyız" dedi.

Müftüoğlu, CHP Ereğli İlçe Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Zonguldak'ta 5 siyasi partinin tek kadın milletvekili adayı olduğunu hatırlatarak, "İl genelinde belki kadın olduğum için biraz daha öne çıkmış olabilirim" ifadesini kullandı.

1 Kasım seçim sonuçlarının genel merkez, il ve ilçelerde değerlendirileceğini belirten Müftüoğlu şunları kaydetti:

"Halka dokunmakta eksiğiz, samimiyette eksiğiz, düzeltmemiz gereken bütün hususları aile içerisinde tartışacağız. Bunların üstesinden geleceğiz. Şunu biliyorum ki CHP, bu devletin teminatıdır. Ana muhalefette olduğumuz dönemler içerisinde Türkiye'yi uçurumdan kurtaran bir çok karara imza attık. Yaşananlardan ders çıkarılması konusunda ders çıkaracağıma söz veriyorum. Örgütümün gençleşmesi daha çok kadının bu parti içerisinde öz ailesindeki gibi güven duyması bu örgütlerin yenilenmesi, gençlerin buraya dolup taşması için de ben de az çalıştım o yüzden bu konuda hem ilçe başkanlığımdan hem partililerimden özür diliyorum. Söz veriyorum ki yepyeni yüzlerle eski tecrübeli kadroların asla küsmediği destek olduğu birbirlerine arka çıktığı bir Ereğli ilçe örgütü yaratmak için elimden geleni yapacağım. Bunu söz veriyorum."

CHP'nin 1950 yılından bu yana iktidara gelemediğini hatırlatan Müftüoğlu, ülkede yaşanan ekonomik zorluklara da dikkati çekti.

Toplantıya, CHP Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal ile yönetim kurulu üyeleri de katıldı.