Milletvekili Turpçu'dan ilçe teşkilatına ziyaret

Milletvekili Turpçu'dan ilçe teşkilatına ziyaret
Milletvekili Turpçu'dan ilçe teşkilatına ziyaret
ZONGULDAK (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, Alaplı İlçe Teşkilatını ziyaret etti.Ziyarette Turpçu'yu...

ZONGULDAK (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, Alaplı İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

Ziyarette Turpçu'yu Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri ve partililer karşıladı.

Turpçu, burada yaptığı konuşmada, CHP'ye verilen destek ve azimli çalışmadan dolayı partililere teşekkür etti.

Gerçekleşen kongrede tekrar İlçe Başkanlığına seçilen Hüseyin Tosun'a başarılar dileyen Turpçu, şunları söyledi:

"Yerel seçimlerde CHP Alaplı'da çok güzel bir başarı yakalamıştı. Genel seçimlerde özel bir durumdan dolayı oylarımız düşmedi ama daha fazla arttırmadık. AKP'nin 2. sıra adayı Alaplı'dandı. Halkımız bize 1 Kasım seçimlerinde muhalefet görevi verdi ama bunu gönülden diyemiyoruz. 7 Haziran genel seçimlerinde muhalefet bir araya gelebilseydi iktidar oluyordu. Bu MHP'nin yan çizmesiyle bozuldu. Yeni hükümet kuruldu ve güven oyu aldı. Zonguldak ile ilgili olmayan vaatlerini açıkladılar. Zonguldak'ın sorunlarını çözmeyle ilgili umarım adımlar atılır. Dün AKP Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır'ın bir demecini okudum. Türkiye Taş Kömürü Kurumuna üretim işçisi alınması ile ilgili. Onlar icra makamındalar biz ise muhalefetteyiz. Onlar yapsınlar biz alkışlayalım. Zonguldak'la ilgi neler yapıyorlarsa bunları biz beraber izleyeceğiz. Zonguldak'a hizmet anlamında yaptıkları hareketleri destekleyeceğiz."

Turpçu, Zonguldak'ın çok derin problemleri olduğunu, AK Parti'nin bu problemleri çözememesi halinde sert muhalefet de yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.