Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- Bolu ve Zonguldak'tan milletvekili seçilen adaylar mazbatalarını aldı

ZONGULDAK (AA) - 1 Kasım Genel Seçimi'nde AK Parti'den Bolu ve ve Zonguldak'tan milletvekili seçilen adaylar mazbatalarını aldı.

Partililer ile Zonguldak Adliyesine gelen AK Parti'den Zonguldak milletvekili seçilen Faruk Çaturoğlu, mazbatasını Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Yakup Kaya'dan aldı.

Çaturoğlu, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 Kasım seçimlerinin ülkeye hayırlar getirmesini dilediklerini belirterek, "Mazbatamı almaktan mutluluk duyuyorum. Bu zamana kadar sizler bizi sırtınızda taşıdınız. Bundan sonra bizler sizleri sırtımızda taşıyacağız. Gece gündüz demeden elimizden ne geliyorsa memleketimiz için çalışacağız" ifadesini kullandı.

Çaturoğlu daha sonra partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

- Bolu

Bolu'da AK Parti'den milletvekili seçilen Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, Bolu Adliyesine, partililerle birlikte geldi. 

 İl Seçim Kurulu Başkanı ve Ağır Ceza Hakimi Yusuf Zabun tarafından Ali Ercoşkun ile Fehmi Küpçü'ye mazbataları verildi.

Erçoşkun, mazbatasını almasının ardından yaptığı konuşmada, bugüne kadar Bolu'yu temsilen emek vererek gayret gösterdiklerini vurgulayarak, "Bolu tarihinin en yüksek oy oranıyla kendilerini temsilen TBMM'ye gönderdi. Bugüne kadar partimizi temsilen Bolulu vatandaşlarımızın karşısındaydık. Ama bundan sonra bize oy veren vermeyen tüm Bolulu hemşehrilerimizi TBMM'de temsil etmeye gayret edeceğiz. Artık bundan sonra her türlü meseleyi bir kenara bırakıp ülkemiz ve milletimiz için gayret etme koşturma zamanı" diye konuştu.

Küpçü ise 1 Kasım seçimlerinin Türk milletinin istikbali için önemli bir seçim ve bir milat olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Hamd olsun güzel bir netice, huzur ve istikrar çıktı. Bu ülkenin 100 yıllık hikayesine ilişkin konjonktür, konsepti, hedefleri ve idealleri olan ve o hedeflerimize ulaşma noktasında bir adım daha atmış olduk. Bu ülkenin insanları olarak üzerimizdeki misyonun farkındayız. Bundan sonra yine dün olduğu gibi bugün de vatan millet diyen düsturları ve kardeşlik hukukları ile milletle beraber istikbale giden yolda başta Bolu ve Türkiye adına yollarına devam edeceğiz. Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir. Biz 1 Kasım seçimleriyle beraber hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunu bir kez daha gösterdik. Vesayetçilere vesayetten nasiplenenlere onlara eyvallah diyenlere bir kez daha ders verdik."