Mimar Sinan Ortaokunda bilim fuarı açılışı

Mimar Sinan Ortaokunda bilim fuarı açılışı
Mimar Sinan Ortaokunda bilim fuarı açılışı
ZONGULDAK (AA) - Çaycuma Mimar Sinan Ortaokulunda avukat Ali Osman Odabaş ve Hikmet Odabaş çifti tarafından yaptırılan Fen Bilimleri Laboratuvarı ile...

ZONGULDAK (AA) - Çaycuma Mimar Sinan Ortaokulunda avukat Ali Osman Odabaş ve Hikmet Odabaş çifti tarafından yaptırılan Fen Bilimleri Laboratuvarı ile 3. TÜBÜTAK Bilim Fuarı'nın açılışı gerçekleştirildi.

Kaymakam Serkan Keçeli, yaptığı konuşmada, bilim fuarlarını önemsediğini ifade ederek, "Kitaptaki bilgiler ezberi öğreten, öğrencileri korkutarak sınavlara hazırlayan okulların dışına çıkmak zorundayız. Bilim fuarlarında gerçekleştirilen projelerle birlikte bizim çocuklarımız araştırmayı, yeni bir şeyler öğrenmeyi hatta keşfetmeyi öğreniyorlar. Hayata farklı bakış açısıyla bakmayı sağladığı için bu projeleri çok değerli görüyorum" dedi.

 Keçeli daha sonra Avukat Ali Osman Odabaş'a katkılarından dolayı teşekkür belgesi ve plaket takdim etti. 

Açılışa,  Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, daire ve okul müdürleri ile çok sayıda veli katıldı.