Muhasebeciler Günü

Muhasebeciler Günü
Muhasebeciler Günü
ZONGULDAK (AA) - Ereğli Mali Müşavirleri ve Muhasebeciler Odası Ereğli Şubesi tarafından Muhasebeciler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.Atatürk...

ZONGULDAK (AA) ? Ereğli Mali Müşavirleri ve Muhasebeciler Odası Ereğli Şubesi tarafından Muhasebeciler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Atatürk Anıtı'nda gerçekleştirilen törende, çelenk bırakıldı ve saygı duruşunda bulunuldu.

Şube Başkanı Sami Yavuz, burada yaptığı konuşmada, mali müşavirlerin ve muhasebecilerin birçok mesleki sorununun bulunduğunu belirterek, 3568 sayılı yasanın günümüz koşullarında birçok maddesinin yenilenmesi gerektiğini söyledi.

Mali müşavirlerin ve muhasebecilerin, emeklerinin karşılığı olan ücretleri alamadığını ifade eden Yavuz, şunları söyledi:

"Devletin, mali müşavirleri ve muhasebecilere yüklediği gereksiz angaryalara son verilmelidir. Bu konuda odalarımız ve derneklerimizle mücadele etmeliyiz. Şunu da rahatlıkla söyleyebiliriz, Türkiye 'de sürekli eğitim yaparak kendini ve mesleğini geliştiren, kalitesini arttıran ve her türlü mesleki değişime kolay adapte olan tek meslek kuruluşu mali müşavirlerdir. Daha mutlu, daha müreffeh olmamız ve mesleğimiz gelecek nesillere aktarabilmemiz için örgütsel birliğimizi sürdürmeliyiz."


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Türkiye

  ,

  ZONGULDAK

  ,

  eğitim