Öğrenciler, "maden şehitlerini" unutmadı

Öğrenciler, "maden şehitlerini" unutmadı
Öğrenciler, "maden şehitlerini" unutmadı
- BEÜ Maden Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Zonguldak'taki Maden Şehitleri Mezarlığı'nda temizlik ve çevre düzenlemesi yaparak Kur'an-ı Kerim okuttu

ZONGULDAK (AA) - Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencileri, Maden Şehitleri Mezarlığı'nda temizlik ve çevre düzenlemesi yaparak Kur'an-ı Kerim okuttu.

BEÜ'de eğitim gören yaklaşık 37 öğrencinin yürüttüğü "Maden Şehitlerimize Saygı Projesi" kapsamında, Kozlu Aile Mezarlığında çeşitli kazalarda yaşamını yitiren maden işçilerinin mezarlarında temizlik yaptı. Öğrenciler, mezarların duvarlarını ve mezar taşlarındaki isimlikleri boyamalarının yanı sıra çiçek ekti. Etkinlikte temizlik ve çevre düzenlemesi yapılmasının ardından Kur'an-ı Kerim okundu.

Maden Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi Damla Kılıç, etkinlikte maden şehitlerinin mezarlığının temizlik ve çevre düzenlemesini yaptıklarını belirterek, " Proje kapsamında yaklaşık iki aydır boş vakitlerimizde mezarlığın bakımlarını yapıyoruz" dedi.

Öğrencilerden Ezgi Yazıcı, sosyal proje kapsamında gönüllü olarak çalıştıklarını vurgulayarak, "Maden ocaklarında grizu, göçük ve çeşitli kazaları duyunca çok üzülüyoruz. Bu tür kazaların olmaması için önlemlerin alınması gerekiyor. Projede yer almaktan dolayı mutluyum" ifadesini kullandı. 

Anıl Burak Seçkin de maden şehitlerinin mezarlarını gururla temizlediklerini ve mutlu olduklarını kaydetti.