Öğretmenleri evde eğitim alan engelli öğrencilerini ziyaret etti

Öğretmenleri evde eğitim alan engelli öğrencilerini ziyaret etti
Öğretmenleri evde eğitim alan engelli öğrencilerini ziyaret etti
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde 8 yıldır evde eğitim gören bedensel engelli Furkan Soyyiğit'i Dünya Engelliler Günü dolayısıyla...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde 8 yıldır evde eğitim gören bedensel engelli Furkan Soyyiğit'i Dünya Engelliler Günü dolayısıyla öğretmenleri evinde ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığının evde eğitim hizmeti programından faydalanan Çok Programlı Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Furkan Soyyiğit'i İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Arife Çevik, Lise Müdürü Rıfat Yiğit ve öğretmenler evinde ziyaret etti.

Öğretmenlerinden çeşitli hediyeler alan 16 yaşındaki Soyyiğit, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla tüm engellilerin gününü kutladığını söyledi.

Soyyiğit, 8 yıldır okula gidemediği için evde eğitim aldığını belirterek, "Ben de yaşıtlarım gibi okula gitmek isterim. Hasta olduğum için gidemiyorum ve bunun burukluğunu yaşıyorum. Öğretmenlerimle birlikte evde hem eğitim alıyorum hem de eğleniyorum. Öğrenciler okulda ne yapıyorsa öğretmenlerimle birlikte ben de evimde aynısı yapıyorum. Okuyarak ülkeme faydalı insan olmak istiyordum. Evde eğitim sayesinde okuma imkanı buldum. Emeği gecen herkese sonsuz teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Çevik ise Furkan'ın 8 yıldır evde eğitim aldığını ve her yıl ailesine takdir belgesi hediye ettiğini belirterek, "Çok başarılı bir öğrencimiz. Bakanlığımızın bu konuyla ilgi yaptığı çalışmalar ve evde eğitimi getirmesiyle çocuklarımızın geleceğine katkı sağlamış oluyoruz. Bugün Dünya Engelliler Günü tüm engelli öğrencilerimizi kutluyorum" ifadelerini kullandı.