Ramazan Bayramı kutlanıyor

Ramazan Bayramı kutlanıyor
Ramazan Bayramı kutlanıyor
ZONGULDAK (AA) - AK Parti Alaplı İlçe Başkanlığı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenledi.İlçe başkanlığındaki programa, AK Parti...

ZONGULDAK (AA) - AK Parti Alaplı İlçe Başkanlığı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenledi.

İlçe başkanlığındaki programa, AK Parti Zonguldak milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Faruk Çaturoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, 24. Dönem Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan,  İl genel ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programında konuşan Çaturoğlu, 7 Haziran seçimlerinde seçmenin kendilerine "ortaklık yapın" dediğini ancak ortakların bir kısmının masaya gelmekten, oturmaktan çekindiğini belirtti.

Dünya coğrafyasındaki Müslümanlara karşı işlenen zulümler ve savaşların devam ettiğini anlatan Çaturoğlu, şöyle konuştu:

"Dünyanın bütün coğrafyalarında Müslüman kanı akmaya devam ediyor. İnşallah yine temenni ediyoruz bu bayram gibi dünya da akan Müslüman kanının dinmesine, dünyanın barışına, dünya insanlarını refahına mutluluğuna inşallah vesile olmasını cenabı Allahtan niyaz ediyoruz."

Hükümet kurma çalışmaları devam ettiğini belirten Çaturoğlu, "Bayramdan önce resmi temaslarda bulunuldu. Bizim heyetimiz CHP , MHP ve HDP heyetleriyle görüştü. İlk izlenimler alındı bayramdan sonra inşallah ikinci tur görüşmeler yapılacak. Biz umut ediyoruz ki hükümet kurulsun. Kurulmasını arzu ediyoruz. Bu seçeneği sonuna kadar genel başkanımız başbakanımız zorluyor. Bizlerde bunu arzu ediyoruz. Bizler masadayız diğer partilerinde masada olmasını kalmasını istiyoruz. Ama seçmenin vermiş olduğu mesajı net olarak algılamayan siyasetçiler var" sözlerine yer verdi.