Roman vatandaşlardan, Vali Kaban'a teşekkür ziyareti

Roman vatandaşlardan, Vali Kaban'a teşekkür ziyareti
Roman vatandaşlardan, Vali Kaban'a teşekkür ziyareti
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta tünel inşaatı nedeniyle kamulaştırılan evlerinin taşınmazları için ödenecek bedelleri alan Roman vatandaşlar, Vali Ali...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta tünel inşaatı nedeniyle kamulaştırılan evlerinin taşınmazları için ödenecek bedelleri alan Roman vatandaşlar, Vali Ali Kaban'a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Vali Ali Kaban, ziyarette yaptığı konuşmada, bazı olumsuzların yaşanmasına rağmen sürecin güzel bir şekilde ilerlediğini söyledi.

Devletin herkese kucak açtığını belirten Kaban,  "Bizler, yüzyıllardır bir arada yaşıyoruz. Biz, devlet olarak yurt dışından gelenlere bile kucak açıyoruz. Onların açta açıkta kalmamaları için bütün gayreti sarf ediyoruz" diye konuştu. 

Kaban, olumlu ve işbirliğine dönük yaklaşımlarından dolayı Roman vatandaşlara teşekkür ederek, barış ve huzur içerisinde nice yüzyıllara ulaşmayı temenni ettiğini sözlerine ekledi. 

Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu da  üzücü olaylara fırsat verilmeden yoğun bir enerji sarf ettiklerini belirterek  "Vatandaşlarımızla güzel bir diyalog kurarak bu süreç işledi. Türkiye 'de yıkım söz konusu olduğunda sorun olur. Her tarafta  üzücü olaylar yaşanır. Burada da genel beklenti bu yöndeydi. Ama böyle bir şey olmadı" ifadesini kullandı. 

Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz ise devlet-vatandaş işbirliğiyle sorun yaşamadan dönüşümün gerçekleşmesinden mutlululuk duyduklarını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  ZONGULDAK

  ,

  Tünel

  ,

  Fırsat

  ,

  Enerji