Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi

Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi
Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi
ZONGULDAK (AA) - Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi Başkan Yardımcısı Ömer Tok, sağlık çalışanlarının yıpranma payı verilmesi ve ek ödemelerin emekliliğe...

ZONGULDAK (AA) ? Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi  Başkan Yardımcısı Ömer Tok, sağlık çalışanlarının yıpranma payı verilmesi ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasını beklediklerini bildirdi.

Tok,  Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında, geçmişte yetkili sendika olanların hayal bile edemediklerini Sağlık-Sen'in kazanıma dönüştürdüğünü söyledi.

Yıpranma payı konusunda ilgili bakanlık ve kurumların çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Tok, "Bütün sağlık çalışanları, bu yıl içerisinde yıpranma payına kavuşmalıdır. Ülkemiz sağlık çalışanları sundukları hizmete göre gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında ücret bakımından çok gerilerde kalmaktadır. Bu mağduriyet ek ödeme ve döner sermayeyle eşitlenmeye çalışılmakta, ancak ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmaması başka bir mağduriyeti beraberinde getirmektedir. Sağlık çalışanları geleceğe endişeyle bakmaktadır" diye konuştu.

Tok, Sağlık Bakanlığı 'nın sağlık kuruluşlarına kreş açılması talimatı verdiğini hatırlatarak, yeni yapılacak tesislerin projesine mutlaka kreş eklenmesi yönünde bir uygulamanın hayata geçmesini sağladıklarını kaydetti.