Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi

Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi
Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi
ZONGULDAK (AA) - Sağlık-Sen Ereğli Şube Başkanı İbrahim Duvarcı, sendikalarının sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi, ek ödemelerin...

ZONGULDAK (AA) ? Sağlık-Sen Ereğli Şube Başkanı İbrahim Duvarcı, sendikalarının sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, lisans tamamlama ve kreş konusunda kararlı bir duruş ortaya koyduğunu söyledi.

Duvarcı,  Ereğli Devlet Hastanesi Acil Servisi önünde yaptığı basın açıklamasında, Sağlık-Sen'in taleplerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın Başbakan olduğu dönemde dinleyerek çözümü konusunda adım attığını belirtti.

Tüm sağlık çalışanlarının 2015 yılı içinde yıpranma payına kavuşması gerektiğini, ek ödemelerin de emekliliğe yansıtılmamasının mağduriyetlere yol açtığını anlatan Duvarcı "2015 yılı bizim için ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasının ve yıpranma payının hayata geçmesinin mücadele yılı olacaktır. Bir meslek grubuna yönelik lisans tamamlama konusunda özel yasanın çıkmasını Sağlık-Sen sağlamıştır. Biz, sahada etkin bir mücadele yapıyor, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarıyla ilgileniyor, taleplerini kazanıma dönüştürüyoruz" ifadesini kullandı.