Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
ZONGULDAK (AA) -  Zonguldak'ta, sağlık çalışanları, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde görev yapan Opr. Dr. Kamil Furtun'un...

ZONGULDAK (AA) -  Zonguldak'ta, sağlık çalışanları, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde görev yapan Opr. Dr. Kamil Furtun'un silahlı saldırıda öldürülmesini protesto etti.

Zonguldak Tabip Odası Genel Sekreteri Kamil Güney, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında, meslektaşlarının görev yaptığı hastanede hunharca katledilmesini kınadıklarını söyledi. 

Öfke dolu olduklarını ifade eden Güney, şöyle konuştu:

"Sağlıkta şiddet sadece sloganlarla veya toplantılarla çözülecek bir değildir. Bunu anlamak için kaç canın daha kurban verilmesi gerekiyor? Sadece geçen yıl resmi kayıtlarda 11 binin üstünde sağlık çalışanına şiddet vakası ihbarı bırakılmış. Resmi kayıt bu kadar ise şiddetin ulaştığı vahim boyut kelimelerle anlatılacak düzeyi çoktan geçmiştir.  Beyaz önlüklere siyah kefen biçildiği bu vahşet düzeni önlemler ve ağır yaptırımlar olmazsa sürüp gidecektir."