Sinema salonunun yeniden açılması talebi

Sinema salonunun yeniden açılması talebi
Sinema salonunun yeniden açılması talebi
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta bir grup vatandaş, yaklaşık 10 ay önce kapatılan sinema salonunun yeniden faaliyete geçmesi talebiyle eylem...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta bir grup vatandaş, yaklaşık 10 ay önce kapatılan sinema salonunun yeniden faaliyete geçmesi talebiyle eylem yaptı.

Kapatılan sinemanın bulunduğu bina önünde toplanan grup adına açıklama yapan Emekçi Kadınlar Derneği sözcüsü Ebru Çetinkaya Uzun, yaklaşık on ay önce kapatılan sinemanın açılması için toplandıklarını söyledi.

Sinema binasının yapıldığı günden itibaren Zonguldak'a önemli bir katkısının bulunduğunu ifade eden Uzun, şöyle konuştu:

"Bu bina Zonguldak halkının hafızasıdır. Sadece sinema salonu olmasının ötesinde Zonguldaklıların anıları ile doludur. Yetmişli yıllarda bu şehirde isimlerini bir nefeste sayamayacağımız kadar çok sinema salonu vardı. Fakat bugün bizler burada 2013 yılının sonunda kapatılan son sinema salonumuzun geri istemek talebiyle toplandık. Yaptığımız bu basın açıklamasının sinemamıza tekrar kavuşabilmemiz açısından olumlu sonuçları olacağını düşünüyoruz."


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  ZONGULDAK

  ,

  Bugün

  ,

  Eylem

  ,

  açıklama

  ,

  BİNA