Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
ZONGULDAK (AA) - Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer ve Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet...

ZONGULDAK (AA) - Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer ve Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısını kınadı.

Özer, yaptığı yazılı açıklamada, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde düzenlenen hain saldırıyı lanetlediklerini belirtti. 

Saldırıda yaşamını yitirenlere başsağlığı, yaralılara da  acil şifa dilediğini ifade eden Özer, şunları kaydetti:

"Ülkemizin geçtiği bu hassas dönemde terörün asıl hedefi olan kaos ortamını yaratmaya yönelik bu insanlık dışı saldırıya karşı yapılması gereken toplumun tüm katmanları olarak omuz omuza, birliğimizi, bütünlüğümüzü ve kardeşliğimizi daha da pekiştirmek olacaktır. Milleti, dini ve ırkı olmayan terör nereden ve kimden gelirse gelsin lanetlenilmesi ve bunu yapanların ise en kısa sürede bulunup gerek bugün gerekse tarih önünde yargılanmalarının sağlanması en büyük arzumuzdur."

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci de saldırının gerisinde yatan nedenlerin aydınlığa kavuşturulmasını ve faillerinin bulunarak adalet önünde hesap vermesi gerektiğine dikkati çekerek, "Ülkemizin bulunduğu bölge ateş çemberi içindeyken bunu fırsat bilen terör örgütlerinin alçakça saldırıları ulusumuzun kararlılığı ve yılmaz mücadele ruhu karşısında hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Sendika olarak meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere ve Adıyaman'da bölücü terör örgütüyle çıkan çatışmada şehit olan askerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz" ifadesini kullandı.