"Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Eğitimi"

"Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Eğitimi"
"Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Eğitimi"
ZONGULDAK (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca kadın girişimciliğini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla  yürütülen "Tarımda Kadın...

ZONGULDAK (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca kadın girişimciliğini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla  yürütülen "Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi" programı kapsamında Zonguldak'ta kadın çiftçilere bilgi verildi. 

Zonguldak Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, bir otelde düzenlenen "Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi" programında yaptığı konuşmada, Türk kadınının her noktada gerçek kahraman olduğunu söyledi.

Türkiye 'de işsizliğe çözüm üretmek ve işin daha bilinçli yapılmasını sağlamak amacıyla çeşitli alanlarda eğitim faaliyetleri gerçekleştirildiğini ifade eden Mailoğlu, "Programın çiftçi ve kadın girişimcilere piyasaya proje üretme mantığına dayanıyor olması güzel bir çalışma. İçinizdeki cevheri ortaya çıkarıp piyasanın emrine vermek ve gelir getirmesini sağlamak amacıyla bu çalışmanın iyi bir örnek teşkil edeceğini umuyoruz. Son derece önemli bilgilerle erkek meslektaşlarına taş çıkaracak düzeyde önde olacaksınız" diye konuştu.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmi Çelik de, hedeflerinin tarımın her alanında eğitim çalışmalarına yön vererek üretici ve girişimci ruha sahip kadınları bilgilendirmek olduğunu vurgulayarak, "Tarımda kadın girişimcileri en üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda 50 kadın çiftçiye, 70 saatlik kurs verilecektir. Bu proje maliyetinin yüzde 25'i çiftçinin kendi öz kaynağından, yüzde 75'i ise bakanlığımız tarafından karşılanacak" şeklinde konuştu. 

Program kapsamında kadın çiftçilere 10 gün boyunca değişik konularda bilgi verileceği bildirildi.