TTK Armutçuk Müessesesi maden ocağında üretime yeniden başlandı

TTK Armutçuk Müessesesi maden ocağında üretime yeniden başlandı
TTK Armutçuk Müessesesi maden ocağında üretime yeniden başlandı
- GMİS Genel Başkan Yardımcısı Mutlu: - "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından gerekli yazı kuruma ulaştırıldı ve 16.00-00.00 vardiyasında çalışan işçiler maden ocağına inerek üretime başladı"

ZONGULDAK (AA) - Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesesi maden ocağında işçi sağlığı ve güvenliği yönünden eksiklikler gerekçe gösterilerek üretime dün ara verilmesinin ardından 16.00-00.00 vardiyasındaki işçilerin yeniden çalışmaya başladığını söyledi.

Mutlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurumun ve sendikalarının konuyu yakından takip ettiğini, girişimlerin ardından üretim için yeniden karar alındığını anlattı.

"Müfettişlerin raporlarının ardından gerek kurum gerekse sendikamız gerekli tüm girişimleri başlatmıştır" diyen Mutlu, "Eksikliklerin bazıları giderilmiş, diğer eksikliklerin giderilmesi için belirli süre verilmiştir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından gerekli yazı kuruma ulaştırıldı ve 16.00-00.00 vardiyasında çalışan işçiler maden ocağına inerek üretime başladı. Maden işçisi endişeye kapılmasın. Madencinin hakkını her yerde savunmaya devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

Dün,  TTK Armutçuk Müessesesi maden ocağında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişlerince işçi sağlığı ve güvenliği yönünden eksiklikler gerekçe gösterilerek üretime ara verilmişti.