TTK, oksijen maskesi satın alacak

TTK, oksijen maskesi satın alacak
TTK, oksijen maskesi satın alacak
ZONGULDAK (AA) - Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), maden ocaklarında çalışan işçiler için ihaleyle 2 bin "oksijenli ferdi kurtarıcı maske" satın...

ZONGULDAK (AA) - Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), maden ocaklarında çalışan işçiler için ihaleyle 2 bin "oksijenli ferdi kurtarıcı maske" satın alacak.

Tehlikeli ortamlardan kaçış esnasında solunumun korunması amacıyla alınacak maskeler için teklifler, 4 Şubat Çarşamba'ya kadar kabul edilecek.

İhale şartnamesine göre, müessese müdürlüklerinden Amasra, Karadon, Kozlu, Üzülmez ve Armutçuk maden ocaklarında kullanılacak maskeler, AB direktiflerine uygun olacak, ortamdaki havadan etkilenmeyecek, dakikada 35 litrelik solunum kapasitesine ve en az 60 dakikalık kullanım süresine sahip, toz ve rutubete karşı sızdırmaz, darbeye dayanıklı, omuzda taşımaya uygun ve kolay test edilebilir olacak.

İmalatçı firma, her türlü dizayn, malzeme ve işçilik hatalarına karşı ürünlere 5 yıl garanti verecek. Eğitimde kullanılmak üzere de 100 maske, 5 sızdırmazlık test cihazı ile eğitim araçları ücretsiz temin edilecek. 

İhale dokümanı, TTK Satınalma Daire Başkanlığı ile kurumun Ankara 'daki misafirhanesinden alınabilecek.