TTK'da banka promosyon anlaşması

TTK'da banka promosyon anlaşması
TTK'da banka promosyon anlaşması
ZONGULDAK (AA) - Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) çalışanlarının maaş ve diğer ödemelerinin hangi bankalarla yapılacağına ilişkin anlaşmanın sağlandığı...

ZONGULDAK (AA) - Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) çalışanlarının maaş ve diğer ödemelerinin hangi bankalarla yapılacağına ilişkin anlaşmanın sağlandığı bildirildi.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, TTK'da çalışan işçi-memur yaklaşık 11 bin kişinin maaş ve diğer ödemelerinin hangi bankalardan yapılacağına ilişkin çalışmaların tamamlandığı belirtildi.

Sendikanın gözlemci olarak katıldığı ve TTK Genel Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar çerçevesinde 12 bankaya teklif yazısı gönderildiğini anlatan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu bankalardan 6'sı kapalı zarf usulü teklif verdi. 2 banka , taahhüdü olmadığı gerekçesiyle açık artırmaya katılamadı. 4 banka ile açık artırmaya geçildi. Toplantının 27'nci turunda en yüksek promosyon teklifini veren bankayla 5 yıllık anlaşma sağlandı. TTK ile banka arasındaki protokol önümüzdeki günlerde imzalanacak. 11 bin çalışanın her birine 5 yıllık anlaşma dönemi için toplam 2 bin 300 lira  ödeme yapılacak. Promosyonun tamamı çalışanlara ödenecek. Ödemeler 6 aylık süreler ile 10 taksitte yapılacak. Buna göre bir çalışana 6 ayda bir 230 lira promosyon ödemesi yapılacak. Çalışanlara her yılın mayıs ve kasım aylarında promosyon taksitleri ödemesi yapılacak."