TTK'dan çay ocakları ihalesi

TTK'dan çay ocakları ihalesi
TTK'dan çay ocakları ihalesi
- Kurumun Kozlu Müessese Müdürlüğünde bulunan üç çay ocağına yönelik ihale yapılacak

ZONGULDAK (AA) - Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessese Müdürlüğünde bulunan üç çay ocağına yönelik ihale yapılacak.

Müessese Müdürlüğünde çalışan personele ve yerinin özelliğine göre şartname esaslarında çay, kahve, ıhlamur, meyve özü, nescafe gibi sıcak içeceklerle muhtelif meşrubatın ve simit, poğaça, sandviçin yanı sıra bisküvi gibi gıda maddelerinin satışı ve dağıtımı gibi hizmetleri kapsayan ihaleye ilişkin teklifler, 29 Temmuz'a kadar kabul edilecek.

Şartnamede, çay ocaklarında görevlendirilen tüm elemanların iş kanunu ve sigorta mevzuatı içerisinde sorumluluğu işleticiye ait olduğu, uhdesinde bulunan iş yerinde her türlü iş güvenliği ve işçi sağlığı tedbirlerini alacağı kaydedildi.

Çay yapımında ÇAYKUR çayı dışında çay kullanılmayacağı vurgulanan şartnamede, çay bardağı, su bardağı, kahve fincanı temizliğinde sıvı deterjan kullanılarak temiz sıcak suyla iyice durulanıp, kurulanarak servis yapılacak.

Faaliyet gösteren çay ocaklarında herhangi bir şekilde yemek pişirme işlemi ve tostun yapılmayacağına yer verilen şartnamede, çay ocaklarının ihale usulüyle tek firma tarafından işletileceği belirtildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanlığı ile Bölge Çalışma Müdürlüğü müfettişlerinin müesseseyi denetlemeleri sırasında çay ocaklarında tespit ettikleri olumsuz koşullar nedeniyle gelebilecek cezaların firma tarafından karşılanacağı vurgulandı.