TTK'ya nitelikli işçi alımı

TTK'ya nitelikli işçi alımı
TTK'ya nitelikli işçi alımı
ZONGULDAK (AA) - Türkiye Taşkömürü Kurumunun (TTK) istihdam edeceği 170 kadro için çağrılan 592 kişinin teknik ve mülakata gireceği...

ZONGULDAK (AA) -  Türkiye Taşkömürü Kurumunun (TTK) istihdam edeceği 170 kadro için çağrılan 592 kişinin teknik ve mülakata gireceği bildirildi.

TTK'dan yapılan yazılı açıklamada, yer altı ve yer üstü yerlerinde daimi işçi statüsünde çalıştırılmak üzere çeşitli meslek dallarında işe alınacak 170 nitelikli eleman için pratik uygulama, iş yeri teknik gezilerinin ardından mülakat yapılacağı belirtildi.

Adaylardan "talaşlı imalat" ve " kaynak " işçisi adaylarının Maden Makineleri Fabrika İşletme Müdürlüğünde, "iş makineleri operatörü" için müracaat edenlerin ise TTK Makine ve İkmal Daire Başkanlığında teknik gezi yapacağı anlatılan açıklamada, "İş yeri teknik gezi yaptırılacak adayların, belirtilen tarihlerde İş Sağlığı, Güvenliği ve Eğitim Daire Başkanlığında hazır bulunmalılar. Pratik uygulama ve teknik geziye katılmak zorunludur. Katılmayan adaylar mülakata alınmayacaktır" ifadesi kullanıldı.