TÜED Genel Başkanı Ergün:

TÜED Genel Başkanı Ergün:
TÜED Genel Başkanı Ergün:
- "Seçimlerin ardından insanlar birbirini kucaklamalı, ülkenin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı var"

ZONGULDAK (AA) - Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, "Seçimlerin ardından insanlar birbirini kucaklamalı, ülkenin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı var" dedi.

Ergün,  Emekliler Derneği Ereğli Şubesi'nin Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu'ndaki olağan genel kurulunda yaptığı konuşmada, vatan, millet ve manevi değerlere sevdalı olduklarını belirtti.

Emeklilerin hakları noktasında kırmızı çizgilerinden asla ödün vermeyeceklerini vurgulayan Ergün, "Ülkemizin  bir an evvel insan hayatını olumsuz yönde etkilemeyecek şekilde toparlamasını temenni ediyoruz. Seçimlerin ardından insanlar birbirini kucaklamalı, ülkenin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Ülkemizin zenginleşmeye, çocuklarımızın bulmasına,  Sosyal Güvenlik Kurumunun prim toplamasına ve bacaların tüttürülmesine gereksinimi sürüyor" diye konuştu.

Ergün, derneklerin aldığı düşük oranlardaki aidatlarla güzel işler yaptığını, Türkiye'nin her noktasına ulaşarak emeklilerin haklarını koruduklarını kaydetti. 

Resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti 'den Zonguldak milletvekili seçilen Faruk Çaturoğlu da halkın seçimlerde tek başına iktidar görevini hiçbir partiye vermediğini anımsatarak, "Bizim önümüze değişik seçenekler koymuştur. Emeklilerimiz için seçim döneminde partiler çeşitli vaatlerde bulundu. Bunların da AK Parti olarak takipçisi olacağız" ifadesini kullandı.

Mevcut başkan Ali Ayhan'ın tek aday olduğu genel kurulda, dernek üyelerinin oy kullanma işlemi sürüyor.