Türk Kızılayı'nın 147. kuruluş yıl dönümü

Türk Kızılayı'nın 147. kuruluş yıl dönümü
Türk Kızılayı'nın 147. kuruluş yıl dönümü
ZONGULDAK (AA) - Türk Kızılayı Alaplı Şube Başkanı Hayri Yiğit, Türk Kızılayı'nın kuruluşunun 147. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.Yiğit,...

ZONGULDAK (AA) ? Türk Kızılayı Alaplı Şube Başkanı Hayri Yiğit, Türk Kızılayı'nın kuruluşunun 147. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yiğit, mesajında, 1868 yılında kurulan Türk Kızılayı'nın bütün insanlığa yardım elini uzatan, sosyal yaraların sarılmasında önemli görevler üstlenen, gönüllü destekleri büyük bir toplumsal güce dönüştüren saygın bir kurum olduğunu belirtti.

Türk Kızılayı'nın pek çok alanda yardım severlerden aldığı güç ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi gördüğünü vurgulayan Yiğit, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"İhtiyaç anında dayanışmanın, ızdırap anında şefkatin barışın sevginin farklılıklar karşısında hoşgörünün ve savaşın en kızgın anında insancıllığın merhametin tarafsızlığın barışın sevginin ve kardeşliğin simgesi olan Türk Kızılayı, kurulduğu tarihten bu yana çok fazla yol kat ederek tüm insanlarını kucaklayan ve toplumun kucakladığı ulusal ve uluslar arası düzeyde saygınlığını ve hizmet kalitesini sürekli geliştiren bir insani yardım kuruluşu olmayı başarmıştır. Kızılay insanlık ayrımı gözetmeden tarafsızlık bağımsızlık hayır kurumu niteliği birlik ve evrensellik ilkelerimizden ödün vermeden yardım sever halkımızın ve gönüllülerimizin üyelerimizin katkılarıyla şan ve tarihine yakışır şekilde yönetmeye ve temsil etmeye çalışmaktayız. Faaliyetleri zamanla sınırlı olmayan Türk Kızılayı, gönüllülerinin desteğiyle dünyanın neresinde olursa olsun insan onurunun korunması doğrultusunda tüm gücüyle çalışmaya devam edecektir."