Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü
ZONGULDAK (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü Çaycuma'da törenle kutlandı.Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törene,...

ZONGULDAK (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü Çaycuma'da törenle kutlandı.

Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törene,  Kaymakam Serkan Keçeli, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Belediye Başkan Vekili Onur Yiğit, Başsavcı Mustafa Okan Yaman, Askerlik Şubesi Başkanı Mustafa Özoğur, İlçe Emniyet Müdürü Seyfi Ömer Paça,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve polisler katıldı.

Törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İlçe Emniyet Müdürü Paça, burada yaptığı konuşmada, Türk halkının sevgi ve güvenini kazanan Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümünü kutlamaktan gurur duyduklarını belirtti.

"Şanla şerefle yazdığı 170 yıllık bir maziyi geride bırakmış olan teşkilatımız sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, dünyadaki saygın yerini almış olmanın haklı gururunu taşımaktadır" diyen Paça, şunları söyledi:

"Emniyet Teşkilatı toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlamak gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir. Türk polisi, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik laik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın gururu ve bilinci içerisinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir. Teşkilatımızın 170. kuruluş yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlamanın mutluluğunu tadarak, devletimizin ve milletimizin selameti uğruna hayatını feda eden arkadaşlarımızın aziz hatıralarını rahmetle anıyor, emekli ve gazilerimiz ile halen görevleri başında olan mensuplarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."

Daha sonra Polis Haftası dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Paça, törenin ardından makamında tebrikleri kabul etti.