Türk Sağlık-Sen üyelerinden iş bırakma eylemi

Türk Sağlık-Sen üyelerinden iş bırakma eylemi
Türk Sağlık-Sen üyelerinden iş bırakma eylemi
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta, Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi üyeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ile...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta, Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi üyeleri, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ile BEÜ Diş Hekimliği Hastanesinde iş bırakma eylemi gerçekleştirecek.

Şube Başkanı Arzu Kara, yaptığı yazılı açıklamada, sağlık çalışanlarının mali sosyal ve özlük haklarının iyileştirilmesinin yanı sıra vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti sunumunun sağlanması amacıyla 9 Aralık'ta bir günlük iş bırakma eylem kararı alındığını belirtti.

Sağlık çalışanlarının amacının vatandaşları mağdur etmek olmadığını ifade eden Kara, şunları kaydetti:

"Çalışma koşullarımızın düzelmesi vatandaşımıza verdiğimiz sağlık hizmetinin kalitesini artıracaktır. Özellikle vatandaşlarımızın mağdur olmaması için bu tarihte hastanelerimize müracaat etmemeleri önem arz etmektedir. 9 Aralık'ta BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ile BEÜ Diş Hekimliği Hastanesinde bir gün iş bırakma eylemi gerçekleştireceğiz. Acil servis, yatan hastalar ve acil ameliyatlar dışında hizmet verilmeyecektir."