Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Zonguldak'ta engelli ve yürümekte zorluk çeken kadın, oy kullanacağı okula ambulansla götürüldü

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta yürümekte zorluk çeken kadın, 26'ncı Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi için oy kullanacakları okula ambulansla götürüldü.

Tepebaşı Mahallesi Su Deposu Sokak'ta ikamet eden Afi Deveci, milletvekili genel seçimi için oy kullanmak istediklerini yakınlarına söylemesi üzerine İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Merkezi'nden yardım istendi.

Ambulansla evden alınan kadın, oy kullanacağı Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne götürüldü.

Sağlık personelince "1160 numaralı" sandığın bulunduğu sınıfa ulaştırılan kadın, görevlilerin yardımıyla oyunu kullandı.

- "Oy kullanmaya giderken engelli kalmıştı"

Zonguldak'ta 20 yıl önce oy kullanmaya giderken geçirdiği trafik kazası sonucu felç olan 73 yaşındaki Ayşe Çiftçi, Yayla Ortaokulu'nun birinci katında oy kullanacağı sandığa, yakınları ve polislerin taşıdığı tekerlekli sandalyesiyle çıkarılarak burada oy kullandı.

Çiftçi, 20 yıl önce yine oy kullanmaya giderken trafik kazasında yakınlarını kaybettiğini, kendisinin de felç olduğunu belirterek, "Ellerimi ve bacaklarımı kullanamıyorum. Buna rağmen vatandaşlık görevimi yapmaktan asla vazgeçmedim. Engelli platformu olmadığı için zorluk çekiyorum ama oy kullanmaya mecburuz" dedi.

- Sandık görevlisi tartıştı

Fener Anadolu Lisesi'nde "1213" nolu sandıkta görevli Handan G, bir siyasi parti aleyhine konuşması üzerine sandıkta görevli personel tarafından uyarıldı.

Bu sırada Handan G, oy kullanmak isteyen bir vatandaşın üzerinde cep telefonu olup olmadığını sorması üzerine tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine polis ekipleri müdahalede bulundu.