Türkiye'nin en yaşlı ağaçlarına ziyaretçi akını

Türkiye'nin en yaşlı ağaçlarına ziyaretçi akını
Türkiye'nin en yaşlı ağaçlarına ziyaretçi akını
ZONGULDAK (AA) - Türkiye'nin en yaşlı ağaçlarının bulunduğu Bölüklü Yaylası, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam,...

ZONGULDAK (AA) - Türkiye 'nin en yaşlı ağaçlarının bulunduğu Bölüklü Yaylası, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en yaşlı ağaçlarını, yaz mevsimi boyunca binlerce insanın ziyaret ettiğini belirtti. 

Bacaklı ve Bölüklü yaylarının turizme açılması için çalışmaların sürdüğünü ifade eden Saydam, şunları söyledi:

"1200 rakımda Bölüklü Yaylası'nda bulunan Türkiye'nin en yaşlı ağaçları arasında gösterilen çapı 2,93, gövde çevresi 9,20 ve uzunluğu 25 metre olan 1600 yaşındakinin yanı sıra çapı 2,55, gövde çevresi 8 ve uzunluğu 20 metre olan 1000 yaşındaki porsuk ağacını görmek için Türkiye'nin yanı sıra yurtdışından birçok turist bölgemize akın etti. Yılda ortalama 7 bin kişi bu ağaçları görmek için beldemizi ziyaret ediyor. Ziyaretçi sayısını arttırmak için belediye olarak bazı çalışmalarımız olacak. Ayrıca bu bölgenin turizme açılması için de girişimlerimiz devam ediyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda Türkiye'nin en yaşlı porsuk ağaçlarını görmek için daha çok turist geleceğini umut ediyorum."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  ZONGULDAK

  ,

  Belediye

  ,

  turist