Üniversite öğrencilerinden sosyal sorumluluk projesi

Üniversite öğrencilerinden sosyal sorumluluk projesi
Üniversite öğrencilerinden sosyal sorumluluk projesi
ZONGULDAK (AA) - Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin desteğiyle Elazığ'daki bir köy...

ZONGULDAK (AA) - Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin desteğiyle Elazığ'daki bir köy ilkokulunun kütüphanesine kitap gönderildi.

Türkçe öğretmenliği 3. sınıf öğrencilerinden Esra Demirkol, gazetecilere yaptığı açıklamada,  arkadaşları Tülay Karaca ve Sevda Acar'la  topluma hizmet dersi kapsamında hazırladıkları projeyi hayata geçirmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar'ın koordinatörlüğünde Elazığ'daki bir köy ilkokulunun kütüphanesinin kitap ihtiyacını karşıladıklarını anlatan Demirkol, "Bu uygulamayla yetersiz olan okul kütüphanesini, proje sorumluları tarafından öğrencilere tekrar kazandırılmak hedeflendi.  Proje kapsamında 247 okuma kitabı, 17 ansiklopedi, 22 ansiklopedi fasikülü, 7  yardımcı ders kitabı, 6 atasözleri ve deyimler sözlüğü, 2  Türkçe sözlüğü, 1 Türkçe-Almanca sözlüğü ve 1 İngilizce deyimler sözlüğü Elazığ'a gönderildi" diye konuştu.