Yaşlılara Saygı Haftası

Yaşlılara Saygı Haftası
Yaşlılara Saygı Haftası
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, "Yaşlılara Saygı Haftası" dolayısıyla mesaj yayımladı.Tekin, mesajında, insan yaşamının en...

ZONGULDAK (AA) ? Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, "Yaşlılara Saygı Haftası" dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tekin, mesajında, insan yaşamının en önemli evrelerinden biri olan yaşlılığın, insanın birikim ve tecrübeleriyle topluma örnek olduğu saygın bir dönem olduğunu belirtti.

Toplumumun aynası olan yaşlıların, huzur ve güven içinde yaşamlarını sürmesinin sağlanması gerektiğini ifade eden Tekin, şunları kaydetti:

"Milli ve manevi değerlerine, örf ve adetlerine bağlı bir milletin mensupları olarak bizler, büyüklerine değer veren, onlara sevgi ve saygıyı esirgemeyen bir toplumsal yapıya sahibiz. Nesilden nesile devam eden ve tüm milletlere de örnek olan bu toplumsal yapımız, bizi güçlü kılan etkenlerden biridir. Yaşlılarımıza verdiğimiz bu değerin sonsuza dek süreceğinden de kuşkumuz yoktur. Toplumumuzun her bireyinin yaşlılara saygı göstermesi, onlara yardımcı olması, onları mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşatmaya çalışması her şeyden önce kendine karşı sorumluluğudur. Çünkü, ömrü olan her birey yaşlanacak ve bugünün yaşlılarının beklediği sevgi ve saygıyı, yarın kendisi bekler olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm yaşlılarımızın haftasını kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunarak ellerinden öpüyorum."


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Belediye

  ,

  Karşı