"Yetim Dayanışma Günleri"

"Yetim Dayanışma Günleri"
"Yetim Dayanışma Günleri"
ZONGULDAK (AA) - Sürekli Aydınlık için Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SAYDER) Zonguldak Şubesince, "Yetim Dayanışma Günleri" dolayısıyla...

ZONGULDAK (AA) - Sürekli Aydınlık için Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SAYDER) Zonguldak Şubesince, "Yetim Dayanışma Günleri" dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan SAYDER Zonguldak Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Kesin, hiç kimsenin bir başkası gibi inanmak ve düşünmek zorunda olmadığını söyledi.

İnançlara, kutsal sayılan değerlere hakaret etmenin düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğini anlatan Kesin, şunları kaydetti:

"Düşünce özgürlüğü kisvesiyle peygamberimize yapılan hakaretlerin hangi şeytani merkezler tarafından hazırlandığını çok iyi biliyoruz. Değerlerimize, inancımıza ve canımızdan aziz bildiğimiz peygamberimize hakaret ederek düşmanlıklarını ortaya koyanlara müsamaha göstermemizi bizden kimse bekleyemez. Bununla birlikte değerlerimize hakaret edenlere cevap olarak şiddet dilinin kullanılması ve masum insanların hayatlarına mal olan saldırıları tasvip etmiyoruz. Bu tür eylemlerin bazı karanlık odaklarca Müslümanları karalamak adına yapıldığına inanıyoruz."