Yılan yakalama timi görev başında

Yılan yakalama timi görev başında
Yılan yakalama timi görev başında
ZONGULDAK (AA) - Alaplı ilçesinde yaz aylarında ihbarların artması nedeniyle göreve başlayan özel tim, karbondioksitli yangın söndürme tüpleriyle...

ZONGULDAK (AA) - Alaplı ilçesinde yaz aylarında ihbarların artması nedeniyle göreve başlayan özel tim, karbondioksitli yangın söndürme tüpleriyle etkisiz hale getirdikleri yılanları doğaya bırakıyor.

Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın , AA muhabirine yaptığı açıklamada, oluşturdukları timle her yıl yaz aylarında yılanlarla mücadele ettiklerini söyledi.

Karbondioksit içerikli tüpler yardımıyla yılanları etkisiz hale getirerek, zarar vermeden doğaya saldıklarını anlatan Taşkın, "Oluşturduğumuz time, eve veya arabaya giren yılanlara nasıl müdahale edilmesi gerektiği konusunda detaylı bilgiler veriyoruz. Yılanların kendilerini tehlikede hissettikleri anda saldırıya geçtiklerini ve yılan sokmalarına karşı yapılması gerekenleri de ekibimize yaptığımız eğitimle anlatıyoruz" diye konuştu.

Yılanı yakalamanın hem zor hem de riskli olduğundan ve vatandaşların yılanla mücadele konusunda uzman personelden yardım alması gerektiğini belirten Taşkın, "Biz de bundan dolayı yangın söndürücüler kullanıyoruz. 5 yıl önce kurduğumuz yılan timine her yıl yeni arkadaşlarımız katılıyor. Arkadaşlarımıza eğitimler verdikten sonra gelen ihbarlara yönlendiriyoruz. Geçen yıl 98 vakaya müdahale eden timimiz, son 20 günde evde ve araçta 12 yılan yakalayarak doğaya tekrar bıraktı" sözlerine yer verdi.

 


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  müdahale

  ,

  Karşı

  ,

  taşkın