Yıldızlar Karate Ligi

Yıldızlar Karate Ligi
Yıldızlar Karate Ligi
ZONGULDAK (AA) - Alaplı Aktif Spor Kulübü Karate Takımı, Sakarya'da düzenlenecek olan Yıldızlar Karate Ligi hazırlıklarını sürdürüyor.Kulüp Başkanı...

ZONGULDAK (AA) - Alaplı Aktif Spor Kulübü Karate Takımı, Sakarya'da düzenlenecek olan Yıldızlar Karate Ligi hazırlıklarını sürdürüyor.

Kulüp Başkanı Hüseyin Uğuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sakarya'da 7-21 Kasım tarihleri arasından düzenlenecek olan Yıldızlar Karate Ligine 17 sporcuyla katılacaklarını söyledi.

Alaplı'da karate sporuna gelişmesi için yoğun şekilde çalıştıklarını ifade eden Uğuz, "Aktif Spor Kulübü bünyesinde, karate, güreş ve satranç branşlarında 100'e yakın sporcumuz bulunmaktadır. Özelikle güreş alanında son 10 yıldır birçok başarılı sporcu yetiştirdik. Minder güreşinde birçok madalya kazanan sporcularımız bulunmaktadır. Son 1 yılda ise karate sporuyla gençlerimiz çok ilgilenmektedir. Şu anda 17 sporcumuzu Sakarya'da düzenlenecek olan Yıldızlar Ligine hazırlıyoruz. Bizim amacımız ilçemizde gençlerimize sporu sevdirmek ve onların ileride kendilerine iyi bir gelecek hazırlamaktır. İnşallah buradan Milli Takıma kadar çıkacak sporcular yetiştirmek istiyoruz" diye konuştu.