Yıllar sonra kavuştukları ikizlerinden birini kazada kaybettiler

Yıllar sonra kavuştukları ikizlerinden birini kazada kaybettiler
Yıllar sonra kavuştukları ikizlerinden birini kazada kaybettiler
- Tüp bebek tedavisiyle dünyaya gelen ve uzun süre kuvözde kaldıktan sonra hayata tutunan Zonguldaklı Aydın çiftinin 1,5 aylık ikizlerinden Doğa'nın trafik kazasında yaşamını yitirmesi ailesini yasa boğdu - Baba Aydın: - "O kadar uğraştık çocuğumuzu dünyaya getirdik, trafik kazasında yaşamını yitirdi"

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta 8 yıl süren tüp bebek tedavisiyle ikiz sahibi olan Aydın çifti, uzun süre kuvözde kaldıktan sonra yaşama tutunan bebeklerinden birini trafik kazasında kaybetmenin acısını yaşıyor.

Ereğli ilçesinde yaşayan Metin (50) ve Emine (49) Aydın çiftçinin 19 Ağustos'ta ikizlerinin dünyaya gelmesiyle yaşadığı mutluluk, dün geçirdikleri trafik kazasıyla hüzne dönüştü. Çift, bebeklerinin sağlık kontrolü için gittikleri Ankara 'dan dönerken bulundukları otomobilin başka bir araçla çarpışması sonucu ikizlerinden Doğa'nın hayatını yitirmesiyle yasa boğuldu.   

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinde tedavisi süren baba Metin Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bebeklerinden birini kaybetmekten duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Kazada yaşamını yitiren Doğa dünyaya geldiğinde beyninde aşırı su birikmesi olduğunu anlatan baba Aydın, şöyle konuştu:

"Safrası ve bağırsakları gelişmemişti. Ameliyat edilmesinin ardından uzun süre kuvözde kaldı. 22 Eylül'de hastaneden taburcu edilmişti. İyi olmuştu ve yaşama tutunmuştu. 29 Eylül'de sağlık kontrolü için Ankara'ya gitmiştik. Dün sabah Ankara'da kaldığımız konuk evinde çocuğumu yedirdim, içirdim ve altını değiştirdim, ardından da dönüş için yola çıktık ancak bu kaza meydana geldi. Yapacak bir şeyimiz yok. O kadar uğraştık çocuğumuzu dünyaya getirdik trafik kazasında yaşamını yitirdi."

-"Her gün anne sütü getirdim"

Aydın, Doğa'nın yaklaşık 1 ay kuvözde kaldığını belirterek, "Ankara'da yoğun bakımda yattığı zaman her gün anne sütü istiyorlardı. Sağlıklı beslenmesi için kardeşi yerine annesi ona süt veriyordu" dedi.

Yaklaşık 8 yıl tüp bebek tedavisi gördükten sonra bebeklerine kavuştuklarını anlatan Aydın, "Tüp bebek için Ankara'ya özel bir hastaneye gitmiştik. 40 yaşından sonra uğraşmaya başladık. Yaklaşık 8 yıl tüp bebek tedavisi gördük. Ara vermiştik, yeniden deneyelim istedik. Son seferimizde tuttu ama nasip değilmiş. İnşallah Ilgın'a bir şey olmaz. Onda da hafif birkaç sağlık sorunu var. Yapacak bir şey yok" diye konuştu. 

Hastanede kendisini telefonla arayan yakınlarına da yaşadığı üzüntüyü dile getiren Aydın, "Yaşam mücadelesi o kadarmış. Çocuk tam da düze çıkmıştı. Kazanın ardından kurtarmaya çalışmıştım. Valizin arasına sıkışmıştı, kafasında kanama vardı. Diğeri ağlıyordu, o ağlamayınca şüphelendim. Yapacak bir şey yok" ifadesini kullandı. 

Merkez ilçeye bağlı Çayköy mevkisinde Yaşar Pulat'ın kullandığı 67 AD 420 plakalı hafif ticari araç ile Hidayet Sayın yönetimindeki 67 NS 335 plakalı otomobil çarpışmış, kazada otomobilde sıkışan Bayram Ali Sayın ile 1,5 aylık ikiz bebeklerden Doğa Aydın yaşamını yitirmişti. Kazada, bebeğin ikiz kardeşi Ilgın ile anne ve babasının da yer aldığı 7 kişi yaralanmıştı.