Yolcu uçağı restoran olacak

Yolcu uçağı restoran olacak
Yolcu uçağı restoran olacak
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta bir iş adamı, hurdaya ayrılan bir yolcu uçağını restorana dönüştürecek. İş adamı Sabahattin Şen,  gazetecilere yaptığı...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta bir adamı, hurdaya ayrılan bir yolcu uçağını restorana dönüştürecek. 

İş adamı Sabahattin Şen,  gazetecilere yaptığı açıklamada, Alaplı dolgu alanına monte edilecek uçağın içi düzenlenerek restorana dönüştürüleceğini söyledi.

Hayalini gerçekleştireceğinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Şen, şöyle konuştu:

"Türk Hava Yolları filosunda yer almış ve en uzun menzilli uçuşları yapmış olan Airbus A340 tipi uçak 170 bin dolara satışa çıkmıştı. Bir arkadaşımla uçağı restorana çevirmek için satın aldık. Önceleri Ereğli'de bu işi yapmaya planlıyorduk ancak olmadı. Yaklaşık 200 kişilik uçak restorana çevrilecek. Yolcu uçağını  İstanbul 'dan parçalar haline gemiyle Ereğli'ye oradan da tırlarla Alaplı dolgu alanına bir kaç ay sonra getirmeyi planlıyoruz. Türkiye 'de uçağa binmemiş çok sayıda insan vardır. Onları restoranda ağırlamak istiyoruz."

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin de Zonguldaklı iş adamlarından dolgu sahasına uçak restoran kurulması için talep geldiğini belirterek, "Bu restoranın ilçemize ayrı bir hava katacağını düşünüyorum" dedi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  ZONGULDAK

  ,

  THY

  ,

  Belediye

  ,

  Hava

  ,