Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, hayvan barınağındaki köpeklerin soğuktan etkilenmemesi için kafesler brandayla kaplandı

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, hayvan barınağındaki kafesler, köpeklerin soğuktan etkilenmemesi için brandayla kaplandı.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, barınaktaki kafes sisteminin üzerinde çatı olduğunu, açık olan kenar kısımlarının ise brandayla kaplanarak soğuk havaya kar şı gerekli önlemin alındığını söyledi.

Her canlının uygun ortamlarda yaşama hakkına sahip olduğunu ifade eden Tekin, "Vatandaşlarımıza nasıl en iyi hizmeti sunmak için çalışıyorsak bu kış gününde hayvanlara da aynı ilgiyi ve özveriyi göstermek zorundayız. Barınma evinde kalan yüzlerce sokak köpeği var. Kar yağışı ve dondurucu soğukta hayvanların üşümemesi için barınağın etrafına brandayla kapatarak onları soğuktan korumaya çalıştık" diye konuştu.

Tekin,  hayvan sevenler tarafından beslenme ihtiyacı karşılanan hayvanların tedavilerinin belediyede görevli veteriner hekim tarafından yapıldığını kaydetti.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Belediye

  ,

  Beslenme

  ,

  kış

  ,

  kar

  ,

  Karşı