Zonguldak'ta 18 çalışanın toplu iş sözleşmesi imzaladı

Zonguldak'ta 18 çalışanın toplu iş sözleşmesi imzaladı
Zonguldak'ta 18 çalışanın toplu iş sözleşmesi imzaladı
ZONGULDAK (AA) - Tez Koop-İş Sendikası ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Ereğli Kömür Havzası Amelebirliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı...

ZONGULDAK (AA) - Tez Koop-İş Sendikası ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Ereğli Kömür Havzası Amelebirliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı (Amelebirliği) arasında 18 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Tez-Koop-İş Sendikası Zonguldak Şubesinden yapılan yazılı açıklamada, Amelebirliği ile bağlı iş yerlerinde çalışan 18 sendika üyesini kapsayan 20. Dönem Toplu İş Sözleşmesini imzaladıklarını belirtti.

1 Temmuz 2015 ile 30 Haziran 2017 tarihleri arasını kapsayan toplu iş sözleşmesinde çalışanlara birinci yıl için günlük ücretlere 3,33 lira iyileştirme yapılacağı ifade edilen açıklamada, "Üzerine yüzde 11,3 oranında ve ikinci yıl yüzde 6,09 oranında ücret zammı yapılacaktır. Sosyal yardımlara ücret zammı oranında ve Türk-İş ile hükümet arasında imzalanan kamu toplu iş sözleşmeleri anlaşma protokolü çerçevesindeki haklar verildi" ifadesi kullanıldı.