Zonguldak'ta araştırma toplantısı

Zonguldak'ta araştırma toplantısı
Zonguldak'ta araştırma toplantısı
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Valiliği tarafından Ereğli Test Teknoloji Merkezi Güdümlü Projesi ve Çaycuma Havaalanı Talep Araştırması konulu toplantı...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Valiliği tarafından Ereğli Test Teknoloji Merkezi Güdümlü Projesi ve Çaycuma Havaalanı Talep Araştırması konulu toplantı gerçekleştirildi. 

Vali Kaban, valilikte gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, kentteki potansiyeli hayata geçirmek için çalıştıklarını söyledi.

Araştırma yapan firma yetkililerinin kendilerine açık yüreklikle yapılacakları ve yapılamayacaklar konusunda fikirler verdiğini ifade eden Kaban, "İlimiz için hangisi olacaksa onunla ilgili araştırma başlatacak. Biz doğası güzel olan bir yerde yaşıyoruz. Doğayı korumak ve insanımıza imkanı sunmak istiyoruz" diye konuştu.

Araştırma şirketinden Nilüfer Arıak da Zonguldak, Bartın ve Karabük'te havalanıyla ilgili yüz yüze anket gerçekleştirdiklerini belirterek, "Saha araştırması yapmamızın ardından Zonguldak Havaalanı yetkileriyle görüştük. Daha sonra havayolu şirketleriyle görüşme gerçekleştirdik. Yaptığımız anket sonuçlarına göre vatandaşlarımız iç hat uçak seferlerinin yapılmasını istiyor. Anketlerde en çok havaalanını kullanmak isteyenler olarak Zonguldak halkı ön plana çıkıyor" şeklinde konuştu. 

Arıak daha sonra  Ereğli Test Teknoloji Merkezi Güdümlü Projesi hakıknda bilgi verdi.