Zonguldak'ta bayıltan koşu

Zonguldak'ta bayıltan koşu
Zonguldak'ta bayıltan koşu
- Okullararası Kros İl Birinciliği yarışmasında bazı öğrenciler baygınlık geçirdi, bazıları ise istedikleri dereceyi elde edemeyince gözyaşlarını tutamadı - Soyunma odasına giderken ayağı mazgala sıkışan bir öğrenci ise hastaneye kaldırıldı

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullararası Kros İl Birinciliği yarışmalarında bazı öğrenciler baygınlık geçirdi.

Fener parkurunda düzenlenen organizasyona Ereğli, Alaplı, Çaycuma, Devrek ve merkez ilçedeki elemelerde dereceye giren ilk, orta ve lise öğrencileri katıldı. 

Öğrenciler, yıldızlar kızlar ve erkekler, gençler kızlar ve erkekler olmak üzere 4 kategoride 2 bin, 3 bin 500 ve 5 bin metre arasında değişen parkurlarda dereceye girebilmek için ter döktü.

Müsabakalarda bazı öğrenciler, parkuru tamamlayamadan, bazıları da bitiş çizgisinde baygınlık geçirdi. Bazı öğrenciler ise dereceye giremedikleri için gözyaşlarına hakim olamadı. 

Müsabakada dereceye giren öğrencilerin  atletizm grup müsabakalarında Zonguldak'ı temsil edeceği öğrenildi.

 

- Öğrencinin ayağı mazgala sıkıştı

 

Yarışmaların bitmesinin ardından parkurun yakınındaki Canpolat Pamay Spor Salonu'ndaki soyunma odasına giden Kasımlı İlkokulu 7. sınıf öğrencisi Tahir Enes Yener'in sol ayağı, yoldaki mazgalın parmaklıklarına sıkıştı.

Arkadaşları ve öğretmenlerin yardımıyla ayağını mazgaldan çıkarabilen Yener, sağlık ekiplerince Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.