Zonguldak'ta bir evin bodrumunda patlama: 6 yaralı

Zonguldak'ta bir evin bodrumunda patlama: 6 yaralı
Zonguldak'ta bir evin bodrumunda patlama: 6 yaralı
- Kozlu ilçesinde bir lojmanın bodrum katında, henüz öğrenilemeyen nedenle meydana gelen patlamada 6 genç, vücutlarında oluşan yanıklar nedeniyle hastaneye kaldırıldı - Liseli gençlerin bir araya geldiği öğrenilen bodrum katında, çakmak gazı tüpleri bulundu

ZONGULDAK (AA) - Kozlu ilçesinde bir evin bodrum katında meydana gelen patlamada, 6 genç yaralandı. Vücutlarında 2. ve 3. derece yanıklar oluşan gençler, tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, İhsaniye Mahallesi'ndeki Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının (TCDD) lojmanlarında, Mehmet Ö'nün oturduğu evin bodrum katından patlama sesi geldi.

Vatandaşların durumu bildirmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis, sağlık ekibi ile Kozlu Belediyesi İtfaiyesi araçları geldi.

Patlama nedeniyle yaralanan Ali Ö. (19), Arif K. (18) E.A. (16) Serkan Ö. (19), Anıl A. (18) ve Mertcan Ö.  (17), Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı. 

Vücutlarında ikinci ve üçüncü derece yanıklar oluşan gençlerin, yanık ünitesi bulunan hastanelere sevk edileceği bildirildi. 

İtfaiye ve polis ekipleri, patlamanın meydana geldiği bodrum katında çakmak gazı tüpleri buldu. Gençlerin, söz konusu bodrum katını kendilerine oda yaptıkları, zaman zaman burada toplandıkları  iddia edildi.  

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.