Zonguldak'ta "birahane cinayeti" davası

- Ereğli ilçesinde iki kardeşi birahanesinde silahla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık, 22 yıl 1 ay hapisle cezalandırıldı

ZONGULDAK (AA) - Ereğli ilçesinde iki kardeşi birahanesinde silahla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık, 22 yıl 1 ay hapse çarptırıldı.

Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Ersin Aydoğan, tutuksuz sanıklar Hüseyin Aydoğan, Fikri Öztürk, Ersin, Can, Özgür, Bora ve Erdinç Ercan'ın yanı sıra tarafların yakınları ve avukatları katıldı.

Sanık Ersin Aydoğan, kimseyi öldürme kastının bulunmadığını, savunmak amacıyla ateş ettiğini öne sürdü.

Olay günü yerinin dışında bazı sesler duyduğunu iddia eden Aydoğan, şöyle konuştu:

"Kapıya yöneldiğimde Atalay ve Atakan Keleş'in de içinde olduğu 10 -12 kişinin bir anda sopalarla saldırısına maruz kaldım. Orada yere düştüm. O ara dışarıdan silah sesi geldi. Silah sesini duyunca üzerimde bulunan tabancayı korktuğum için çıkarıp havaya ateş ettim ama darbe yediğim için nereye ateş ettiğimi görmedim. Yalnız Atalay'ın 'yandım' diyerek dışarı çıktığını gördüm. Zaten bana vurduktan sonra da abime doğru yönelmişti ve ona doğru vuruyorlardı. Silahı ateşlenince dışarı kaçtılar. Dışarıda birisi kapının yanında çömelmiş vaziyette duruyordu ve elinde silah vardı. Ben de o tarafa doğru korkuyla ateş edince kapıdaki kişinin yerden yükselerek düştüğünü gördüm. Dışarı çıktığımda Atalay'ın yerde yattığını görünce polise ve ambulansa haber verdik.

Bu olayların bu noktaya gelmesinden dolayı üzgünüm."

Mahkeme heyeti, Ersin Aydoğan'ı kasten adam öldürmek ve silahlı tehdit suçundan 22 yıl 1 ay hapse çarptırdı.

Hüseyin Aydoğan'a 8 ay 10 gün, Öztürk, Özgür, Ersin, Can, Bora ve Erdinç Ercan'a 1 yıl sekizer ay hapis cezası veren heyet, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

- Olay

Ereğli ilçesinde 16 Ekim 2012'de Ersin Aydoğan, birahanesine gelen meslektaşları Atalay (46) ve kardeşi Atakan Keleş (39) ile henüz belirlenemeyen tartışmaya başlamış, çıkan kavgada silahla vurulan iki kardeş hayatını kaybetmişti. Birahane işletmecisi Ersin ile ağabeyi Hüseyin Aydoğan tutuklanmıştı.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Mahkeme

  ,

  haber

  ,

  Ceza

  ,

  İddia

  ,

  hapis

  ,

  ,

  silah