Zonguldak'ta BM heyetinden inceleme

Zonguldak'ta BM heyetinden inceleme
Zonguldak'ta BM heyetinden inceleme
ZONGULDAK (AA) - İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü ve Göç İdaresi İl Müdür Vekili Ahmet Güngör, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği'nden gelen heyetin...

ZONGULDAK (AA) - İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü ve  Göç İdaresi İl Müdür Vekili Ahmet Güngör,  BM Mülteciler Yüksek Komiserliği'nden gelen heyetin kentte bulunan bin 3 mülteciyle görüşme yapacağını bildirdi. 

Güngör, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilimizde bulunan mültecilerle ilgili inceleme yapmak üzere  BM Mülteciler Yüksek Komiserliği'nden heyetin gelerek inceleme yaptığını söyledi. 

Heyetin, kentte bulunan Iraklı ve Suriyeliler'le ilgili kimlik bilgisi çalışması yapacağını ifade eden Güngör, şöyle konuştu:

"İlimize gelen ekip, burada misafir ettiğimiz Iraklı ve Suriyeliler'e bir kaç soru soracaklar. Müdürlüğümüzde mültecilerle ilgili mülakat yapacaklar. Mülakatlar 2 Mayıs'a kadar sürecek. Daha sonra mültecilerle ilgili BM heyeti değerlendirme yapacak. BM kendi iç yönergesine göre mültecilerle mülakat yapıyor. Herhangi bir ilticayla ilgili çalışma yok."