Zonguldak'ta doğalgaz heyecanı

Zonguldak'ta doğalgaz heyecanı
Zonguldak'ta doğalgaz heyecanı
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta Bahçelievler Mahallesi Ethem Bircan Caddesi'ne, doğal gaz verilmesi dolayısıyla tören düzenlendi.Belediye Başkanı...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta Bahçelievler Mahallesi Ethem Bircan Caddesi'ne, doğal gaz verilmesi dolayısıyla tören düzenlendi.

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, burada yaptığı konuşmada, Zonguldak halkına verdikleri sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Zonguldak'ı yaşanabilir kent haline getirebilmek için çalıştıklarını anlatan Akdemir, şöyle konuştu:

"İlimiz kömür kentidir. Kurulduğu günden bugüne kadar Zonguldak'ta hava kirliliği kendini göstermiştir. Vatandaşlarımızın solumakta bile zorlandığı hava kirliliği nedeniyle de doğalgazı ön planda tuttuk. Yağmur ve çamur demeden çalışmalarımıza hız verdik. Bu kış doğalgazımızı mahallemizde yakıyoruz. Vatandaşlarımıza doğalgaz sistemine geçmelerini öneriyoruz. Aralık ayının sonuna kadar evlerdeki sistemlerini yenilemelerini gerekmektedir. Plan ve program dahilinde çalışmalarımız devam etmektedir. Temiz bir şehir için uğraşıyoruz."

Akmercan Batıkar Bölge Müdürü Bekir Selçuk da önümüzdeki yıl Bahçelievler, Meşrutiyet ve Terakki mahallerinin ardından, Kilimli ilçesine kadar olan yerlerde doğalgaz kullanımına başlanacağını vurguladı.