Zonguldak'ta "En Güzel Hutbe Okuma Yarışması"

Zonguldak'ta "En Güzel Hutbe Okuma Yarışması"
Zonguldak'ta "En Güzel Hutbe Okuma Yarışması"
ZONGULDAK (AA) -  Alaplı ilçesinde, imam hatip lisesi öğrencileri arasında "En Güzel Hutbe Okuma Yarışması" düzenlendi.Alaplı Merkez Camisi'ndeki...

ZONGULDAK (AA) ?  Alaplı ilçesinde, imam hatip lisesi öğrencileri arasında "En Güzel Hutbe Okuma Yarışması" düzenlendi.

Alaplı Merkez Camisi'ndeki yarışmaya il genelindeki 7 imam hatip lisesinden birer öğrenci katıldı.

Yarışmada öğrencilere dua okuma, telaffuz, vurgu, tonlama, öz güven, jest ve mimikler, zamanı etkili kullanma gibi unsurlar değerlendirilerek jüri tarafından puan verildi.

Alaplı İmam Hatip Lisesi Müdürü Dursun Adar, yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanlığı  Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından, yarışmanın düzenlendiğini söyledi.

Öğrencilerin kendilerini geliştirmesi için bu tür faaliyetlerin önem taşıdığını anlatan  Adar, "Camilerimiz mihrabıyla bir mabet, kürsü ve minberiyle bir okuldur. Bu nedenle bu mihrapların kürsüleri ve minberleri teslim edeceğimiz neslin iyi ve nitelikli yetişmesi dini hayatımız acısından çok önemlidir" diye konuştu.

Yarışmada, jüri üyelerinden en fazla oyu alan Alaplı İmam Hatip Lisesi öğrencisi Batuhan Yıldırım birinci, Çaycuma İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mahir Karahatlı ikinci ve Zonguldak Merkez İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mustafa Oyal üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrencilere dini kitaplar ile çeşitli hediyeler verildi.