Zonguldak'ta ev yangını

Zonguldak'ta ev yangını
Zonguldak'ta ev yangını
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde çıkan yangında yaralanan kişinin vücudunun büyük kısmında yanıklar oluştu.Edinilen bilgiye göre,...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde çıkan yangında yaralanan kişinin vücudunun büyük kısmında yanıklar oluştu.

Edinilen bilgiye göre, Karadon Mahallesi Muslu Sokak'ta, Durdu Köroğlu'na (45) ait evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. 

Kilimli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince söndürülen yangın nedeniyle vücudunda yanıklar oluşan Köroğlu, sağlık ekiplerince Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı. 

Vücudunun yüzde 60'ına yakınında ikinci derecede yanık tespit edilen Durdu Köroğlu'nun hayati tehlikesinin bulunması nedeniyle, yanık ünitesi olan bir hastaneye sevk edilmesi kararlaştırıldı.

Köroğlu, İl Sağlık Müdürlüğü'nün girişimlerinin ardından İstanbul  Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakledildi. 

Bu arada, yangını söndürme çalışmaları esnasında dumandan etkilenen bir kişi de  Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde tedavi altına alındı.